недеља, 14. фебруар 2010.

Andreinih 12 golova Lajpcigu!

Krimovke so se morale za vsak zadetek na tekmi pošteno potruditi, saj jim trda obramba Leipziga ni dopuščala lahkih zadetkov. Na črti je bila celoten prvi del odrezana od igre krožna napadalkaLjudmila Bodnjeva, edina razpoložena na terenu pa je bila organizatorka Ljubljančank Andrea Lekić (12 zadetkov). Srbska reprezentantka v prvem delu dvoboja ni uspela sama držati priključka z gostjami, ki so vodile že s štirimi zadetki prednosti (15:11), po izteku 30. minute pa je bil izid 15:12.Nadaljevanje je bilo drugačno, saj so se gostiteljice prebudile, v napadu so začele zadevati z vseh položajev, a ko je že kazalo, da bodo ujele konkurentke, je sledilo nekaj osnovnošolskih tehničnih napak. Kljub vsemu le-te niso bile usodne, saj se je roka zatresla tudi Nemkam. V 38. minuti so po nekaj odličnih obrambah Sergeje Stefanišin (12 obramb) in zadetku Sandre Zacsik(8 zadetkov) Krimovke izid poravnale (17:17). Minuto kasneje je bila prednost slovenskih prvakinj zadetek (Lekić), dve minuti kasneje pa že dva (Alja Jankovič) in vse je kazalo na popoln preobrat.februar 2010