субота, 13. фебруар 2010.

Stefanišin & Lekić pripravili preobrat

Krim Mercator : Leipzig 32:26 (12:15)

Dvorana na Kodeljevem, gledalcev: 2000, sodnika: Horaček in Novotny (oba Češka).
Krim Mercator: Grubišić (6 obramb), Stefanišin (13 obramb), Zacsik 7, Gros 1, Vergeljuk 3, Mavsar, Vidic 1, Bodnjeva 3, Koren, Janković 1, Cvijić 1, Zrnec 3 (1), Lekić 12 (7), De Sousa.
Leipzig: Schülke (16 obramb), Plöger (2 obrambi), Ommundsen 3 (1), Holmgren 2, Ulbricht 3, Augsburg, Daniels, Eriksson 2, Schulze 1, Kudlaczk 6, Rösler 2, Wiren 3, Müller 4 (1).
Sergeja Stefanišin, ki je dobila priložnost v drugem delu, in Andrea Lekić sta vrnili Krim Mercator v igro. Požrtvovalnost De Souse, zadetek Vergeljukove in nato Zacsikove v protinapadu so nato dodale vrednost in izid poravnale (17:17). Z dobro obrambo so si priigrale nove žoge, Lekićeva pa je s svojim sedmim golom Krim znova popeljala do vodstva (18:17), ob uspešnem protinapadu Jankovićeve pa je Krim v 41. minuti lažje dihal ob dveh zadetkih prednosti.
V 48. minuti po še eni obrambi Sergeje Stefanišin je v lepi akciji s šestih metrov za +4 zadela Dragana Cvijić (24:20). Z mnogo boljšo obrambo kot v 20 minutah prvega polčasa so slovenske prvakinje strle odpor nemških nasprotnic. V 51. minuti je na semaforju pisalo 27:21, kar je Krim popeljalo v lažjo končnico.