недеља, 30. мај 2010.

Србија на Европском првенству!

Женска сениорска репрезентаицја Србије играће на Европском првенству у Данској и Норвешкој! Наше најбоље рукометашице су у шестом колу савладале репрезентацију Турске  28:27 (14:14) пред 2500 гледалаца у Смедереву и тако заузеле друго место у квалификационој групи за Европско првенство иза Шпаније. Србију је на ЕП водио и пораз до два гола разлике, али су се Душко Милић и девојке потрудиле да победом овере пласман.
Србија - Турска 28:27 (14:14)
Хала "Смедерево
Гледалаца - 2500
Србија:  Томашевић 13 одбрана и два седмерца,  Штевин 2, Дамњановић 2, Лекић 8, Бартошић 5, Крпеж, Цвијић 3, Ћубела 4, Балаћ 4, Коперец
Турска: Капар 11 одбрана и један седмерац, Оцтурк 3, Озел 6, Искендероглу 10, Сахин 5 , Јилмаз 1, Калис 2.
Кретање резултата: 4:1 (5.), 7:7 (14.), 11:8 (19.) 13:13 (28.), 15:17 (34.) 18:17 (38.), 23:21 (43.), 25:26 (49.), 28:27 (55.)
Узбудљива утакмица је виђена у Смедереву, чија је важност унела и нервозу у редове наших девојака против одличних гошћи из Турске. Након доброг почетка и вођства од 4:1, дошло је до пада у игри, па су Туркиње дошле до 7:7. Опет, период надахнућа у игри Србије и вођство од 11:8 преко расположене Ћубеле, сменио је пад у игри, због кога се на полувреме отишло са 14:14.
Друго полувреме, донело је лош почетак, који су Туркиње казниле и у једном тренутку повеле са 15:17 (34.).  Преко искусне Биље Балаћ, а затим и феноменалне Лекић, наше девојке се враћају у вођство 23:21, али се Турска ни тада није предавала. Свесне да их само победа од два и више гола разлике води на Европско првенство, играле су Озел, Искендероглу и остале борбено и чврсто до самог краја. Пуно грешака са обе стране, виђено је у последњих десет минута, када је на голу заблистала Катарина Томашевић. Последњи гол на утакмици, постигла је Драган Цвијић из седмерца у 55. минуту, а у последњих пет минута, мреже су мировале на обе стране, иако су се до краја смењивали жестоки напади и једне, и друге екипе. На крају, заслужено, Србија је изборила пласман на Европско првенство у Скандинавији, остваривши контиунитет након учествовања у Македонији 2008. године.