субота, 5. фебруар 2011.

Delo.si: Krim ni blestel, a je zmagal

Andrea Lekić je bila z osmimi zadetki ponovno najučinkovitejša v vrstah Krima, foto: Mavric Pivk/Delo
Ljubljana - Obramba 6-0 je dobro delovala, v napadu pa je zelo škripalo in tudi Andrea Lekić, prva strelka z osmimi goli, ob pomanjkanju razpoloženih soigralk ni znala povezati akcij. Kdo ve, kako bi se razpletlo, če v vratih ne bi bilo Jelene Grubišić, katere nastop je bil zaradi bolečin v vratu še dva dni pred tekmo vprašljiv. Z 21 obrambami - med njimi je bilo nekaj zares spektakularnih - je bila glavna junakinja dvoboja v Stožicah. Pred tekmo z baskovsko ekipo, ki je pred tem v vsej sezoni doživela le en poraz in je veljala za prijetno presenečenje lige prvakinj, je bilo v domačem taboru veliko neznank.

V dveh mesecih in pol, odkar so krimovke odigrale zadnjo evropsko tekmo, se je namreč na Galjevici zgodilo precej sprememb, zaradi obilice težav s poškodbami, ki so neusmiljeno motile priprave, pa je bila vprašljiva forma nosilk igre. Strah je bil upravičen, čeprav sprva ni tako kazalo. Po začetnem otipavanju so Slovenke naredile delni izid 5:0 in pri vodstvu z 11:6 po 17 minutah je Lekićeva zbrala že šest golov. Na naslednjega pa je nato mlada Srbkinja čakala do 53. minute, ko je povišala na 25:19, in tedaj je že bilo bolj ali manj jasno, da bosta pomembni točki ostali doma.